|

Документи

Документи

Календар

Черен календар на комунизма
Пълен списък на агентите сред кандидат-депутати за 43-то Народно събрание ПДФ Е-мейл
WHO IS WHO - НС
Написано от Христо Христов   
Четвъртък, 18 Септември 2014 17:59

alt

Поради големия интерес към сътрудниците на комунистическите тоталитарни служби сред канддатите за народни представители в 43-то Народно събрание сайтът desebg.com публикува пълния им поименен списък по партии, като са посочени и избирателните им райони.

Сътрудниците бяха разкрити вчера от Комисията по досиетата при задължителната проверка на регистрираните за парламентарните избори на 5 октомври 2014 г. лица. Списъкът е съставен според броя на разкритите кандидати с досиета в отделните коалиции и партии, а имената са подредени по азбучен ред. Днес от Реформаторския блок обявиха, че оттеглят своя кандидат, заемащ последно място в Разградската листа, който се оказа с агентурно минало.


Коалиция „БСП лява България”

1.    Васил Петров Коларов – 26-и МИР София-област.
2.    Добромир Мартинов Задгорски – 29-и МИР Хасково.
3.    Емил Ценов Георгиев – 2-и МИР Бургас.
4.    Марин Йорданов Маринов – 12-и МИР Монтана.
5.    Минчо Мънчев Минчев – 15-и МИР Плевен.
6.    Младен Ясенов Пачеджиев – 1-и МИР Благоевград.
7.    Нако Райнов Стефанов – 12-и МИР Монтана.
8.    Недим Хафъз Ибрахим Генджев – 30-и МИР Шумен.
9.    Нешо Цанков Нешев – 3-и МИР Варна.
10.  Румен Василев Гечев – 15-и МИР Плевен.
11.  Сиво Петров Сивов – 21-и МИР Сливен.
12.  Стефан Дянков Стефанов – 25-и МИР София.
13.  Таско Михайлов Ерменков – 21-и МИР Сливен.
14.  Христофор Ефтимов Христов – 23-и МИР София.


Коалиция „Патриотичен фронт – НФСБ и ВМРО”

1.    Антоанет Николаев Атанасов – 28-и МИР-Търговище.
2.    Васил Димитров Атанасов – 10-и МИР-Кюстендил.
3.    Велизар Пенков Енчев – 26-и МИР-София-област.
4.    Георги Дражев Атанасов – 30-и МИР-Шумен.
5.    Димитър Никифоров Анков – 25-и МИР-София.
6.    Иван Йорданов Георгиев – 31-и МИР-Ямбол.
7.    Илиян Митов Игнатов – 25-и МИР-София.
8.    Красимир Дончев Каракачанов – 15-и МИР-Плевен и 25-и МИР-София.
9.    Любомир Александров Желев – 28-и МИР-Търговище.
10.  Стефан Георгиев Солаков – 13-и МИР-Пазарджик.
11.  Тодор Маринов Василев – 26-и МИР-София-област.
12.  Христо Младенов Георгиев – 10-и МИР-Кюстендил;

 

ДПС

1.    Ахмед Ахмедов Башев – 1-и МИР Благоевград.
2.    Байрамали Наим Идриз – 17-и МИР Пловдив.
3.    Дауд Мехмед Ибрям – 19-и МИР Русе.
4.    Джемал Мурад Чобан – 21-и МИР Сливен.
5.    Красимир Романов Асенов – 16-и МИР Пловдив.
6.    Лютви Ахмед Местан – 9-и МИР Кърджали и 29-и МИР Хасково.
7.    Мехмед Юмер Юмер – 20-и МИР Силистра.
8.    Мехмедали Зейнал Гази – 21-и МИР Сливен.
9.    Рамадан Байрам Аталай – 20-и МИР Силистра.
10.  Стоян Генчев Стоянов – 6-и МИР Враца и в 24-и МИР София.
11.  Янко Александров Янков – 21-и МИР Сливен.


Коалиция „Алтернатива за българско възраждане” (АБВ)

1.    Валенто Александров Василев – 15-и МИР Плевен.
2.    Валери Горанов Младенов – 23-и МИР София.
3.    Венизел Кирилов Чунгрушанов – 5-и МИР Видин.
4.    Володя Василев Кенарев – 19-и МИР Русе.
5.    Георги Сеферинов Георгиев – 26-и МИР София-област.
6.    Димитър Иванов Костов – 17-и МИР Пловдив.
7.    Димитър Петров Бабиков – 17-и МИР-Пловдив.
8.    Лъчезар Стаменов Никифоров – 14-и МИР-Перник.
9.    Марин Славчев Черкезов – 3-и МИР-Варна.
10.  Райчо Борисов Костадинов – 2-и МИР-Бургас.
11.  Стайко Иванов Спиридонов – 13-и МИР-Пазарджик.


Коалиция „България без цензура”

1.    Валентин Цветанов Митов – 25-и МИР София.
2.    Васко Николаев Марков – 26-и МИР София-област.
3.    Димитринка Димитрова Арсова – 20-и МИР Силистра.
4.    Иван Евгениев Могилски – 2-и МИР Бургас и 13-и МИР Пазарджик.
5.    Йордан Войков Добрев – 20-и МИР Силистра.
6.    Красимир Цветанов Игнатов – 4-и МИР Велико Търново.
7.    Николай Стефанов Радулов – 25-и МИР София.
8.    Феим Хабиб Мендерес – 9-и МИР Кърджали.
9.    Христо Атанасов Коев – 18-и МИР Разград.


„Партия на зелените”

1.    Александър Томов Сурталов – 3-и МИР-Варна и в 8-и МИР-Добрич.
2.    Иван Георгиев Проданов –13-и МИР-Пазарджик.
3.    Иван Евгениев Могилски – 26-и МИР-София област.
4.    Лозан Стайков Стефанов – 2-и МИР-Бургас.
5.    Мемиш Мустафов Мустафов – 3-и МИР-Варна и 30-и МИР-Шумен.
6.    Христо Николов Дунчев – 18-и МИР-Разград и 28-и МИР-Търговище.


Политическа партия „Нова алтернатива”

1.    Александър Велков Петров – 14-и МИР-Перник.
2.    Ангел Николов Цветанов –1-и МИР-Благоевград.
3.    Ивайло Стоянов Съев – 23-и МИР-София.
4.    Йордан Стефанов Михтиев – 3-и МИР-Варна и 4-и МИР-Велико Търново.
5.    Николай Ангелов Минев – 22-и МИР-Смолян.
6.    Стефан Драгиев Марков – 6-и МИР-Враца и в 25-и МИР-София.

 

ГЕРБ

1.    Любомир Димитров Христов – 30-и МИР Шумен.
2.    Николай Пенев Атанасов – 18-и МИР Разград.
3.    Румен Иванов Иванов – 8-и МИР Добрич.
4.    Стефан Иванов Дедев – 16-и МИР Пловдив.
5.    Тодор Костадинов Губатов – 8-и МИР-Добрич.


Коалиция „Левицата и Зелена партия”

1.    Александър Борисов Благоев –1-и МИР-Благоевград и 23-и МИР-София.
2.    Боян Борисов Киров – 27-и МИР-Стара Загора и 31-и МИР-Ямбол.
3.    Величко Кирилов Станков – 9-и МИР-Кърджали.
4.    Любомир Тодоров Терзиев – 4-и МИР-Велико Търново и 16-и МИР-Пловдив.
5.    Николай Александров Анев – 24-и МИР-София и 26-и МИР-София-област.


Политическа партия „Атака”

1.    Красен Георгиев Стефанов – 16-и МИР-Пловдив.
2.    Радко Пенчев Радев – 2-и МИР-Бургас.
3.    Сергей Георгиев Зайранов – 2-и МИР-Бургас.
4.    Станислав Тодоров Станилов – 7-и МИР-Габрово и 13-и МИР-Пазарджик.


Политическа партия „Нова сила”

1.    Георги Миланов Георгиев – 16-и МИР-Пловдив и 17-и МИР-Пловдив-област.
2.    Димитър Борисов Чинакчиваров – 22-и МИР-Смолян.
3.    Леонид Димитров Григоров – 25-и МИР-София.
4.    Найден Каменов Рангелов – 5-и МИР-Видин и 12-и МИР-Монтана.


Политическа партия „Движение 21”

1.    Петьо Иванов Бозуков – 29-и МИР-Хасково.
2.    Пламен Марков Марков – 29-и МИР-Хасково.


Политическа партия „Нова България”

1.    Живко Емилов Чапъров - 19-и МИР-Русе.
2.    Николай Славчев Серафимов - 16-и МИР-Пловдив.


Коалиция „Десните”

1. Румен Златанов Найденов – 16-и МИР-Пловдив.


Коалиция „Реформаторски блок”

1. Владимир Иванов Матеев – 18-и МИР Разград (заличен).

 
Политическа партия „Българска социалдемокрация”

1. Боян Богданов Петков – 24-и МИР-София и 26-и МИР-София-област.


 Политическа партия „НДСВ”

1. Ленин Александров Симеонов – 14-и МИР-Перник.


„Социалдемократическа партия” (СДП)

1. Веселин Димитров Стефанов – във 2-и МИР-Бургас.

 
Политическа партия „Обединена България” (ОБ)

1. Венцислав Николов Николов – 18-и МИР-Разград и 23-и МИР-София.

 
Република БГ

1. Ангел Тодоров Сотиров – 14-и МИР-Перник.


Общо 17 сътрудници присъстват едновременно две листи.


Най-старият и най-младият агент – в един избирателен район

Най-възрастният сътрудник сред кандидатите за народни представители в 43-то Народно събрание е 77-годишният Васил Коларов, роден през 1937 г. в СССР, който е щатен служител на Първо главно управление на ДС от 1966 г., издигнат от „БСП лява България”.

Най-младият сътрудник сред кандидат-депутати е 45-годишният Васко Марков, роден през 1969 г. – агент „МАНЧЕВ” на Трето управление на ДС (ВКР, военното контраразузнаване”) от 1987 г., издигнат от „България без цензура”.

По ирония и двамата са в листите на партиите си за 26-и МИР София-област.

 

За да публикувате коментари, трябва да сте логнат в сайта с избраните от вас потребителско име и парола

FacebookTwitter
Google BookmarksLinkedin
MySpaceRSS Feed

Регистър

Виртуален музей

Виртуален музей на българския комунизъм

Коментарно

Коментарно

Библиотека

Библиотека

Речник

Коментарно
Програма достъп до информация
Декомунизация
Христо Христов